Koszyk

Wybierz model

autoNAgaz.net > Galeria > Alfa Romeo


ALFA ROMEO159


GIULIETTA

 


MITO

STELVIO
 

 

Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoski producent samochodów z ponad 110-letnią historią. Firma jest znana przede wszystkim z produkcji samochodów sportowych oraz luksusowych limuzyn, które wyróżniają się stylowym wyglądem i doskonałymi osiągami.

Modele Alfa Romeo

  • Giulia
  • Stelvio
  • Giulietta
  • Mito
  • 4C

Model Giulia to elegancki sedan o wyjątkowych osiągach i sportowym charakterze. Stelvio to pierwszy w historii SUV marki Alfa Romeo, który łączy doskonałe osiągi z wysokim poziomem komfortu i funkcjonalnością. Giulietta to kompaktowy hatchback z wyraźnymi cechami stylu Alfa Romeo. Mito to miejski samochód z dynamicznymi osiągami i agresywnym wyglądem. 4C to mały, lekki samochód sportowy o niespotykanych osiągach.

Historia Alfa Romeo

Alfa Romeo została założona w Mediolanie w 1910 roku jako Società Anonima Italiana Darracq (SAID). W 1915 roku firma zmieniła nazwę na Alfa Romeo po przejęciu jej przez konsorcjum włoskich inwestorów. Przez lata marka Alfa Romeo była związana z produkcją samochodów wyścigowych i sportowych. W latach 60. i 70. Alfa Romeo rozszerzyła swoją ofertę o modele osobowe, a w latach 80. i 90. zaczęła produkować luksusowe limuzyny.

Dzisiaj Alfa Romeo jest częścią koncernu Stellantis i kontynuuje produkcję sportowych samochodów osobowych oraz luksusowych limuzyn, wzbogacając je o nowoczesne technologie.